Marek Hamšík požiadal o uvoľnenie z Neapola, jeho veľký prestup je na spadnutie!

marek hamsik 7 oktober 69939Legenda Neapola Marek Hamšík je zrejme na odchode z talianskeho klubu. Pre web pravda.sk to pripustil jeho otec Richard, podľa ktorého sa o neho zaujímajú tri čínske tímy. Hamšík už požiadal o uvoľnenie z klubu. V Číne by zarábal minimálne desať miliónov eur ročne.

„Ich záujem je vážny, ale rokovania nie sú jednoduché. Lanária ho už tri roky, lenže Marek ponuky odmietal, sústreďoval sa na zisk scudetta s Neapolom, čo sa však opäť nepodarilo. Problém je teraz najmä v tom, že v Číne nie je momentálne hlavné prestupové obdobie, to nastane až v zime. Prvou otázkou je teda fakt, kedy by mohol do Číny odísť. Kluby majú rôzne predstavy. V Ázii naplno beží sezóna a v čínskych tímoch majú limity na počty legionárov v kádri. Ďalšia vec je, že Marek má v Neapole ešte tri roky zmluvu, takže teraz je to všetko v rukách manažérov a jeho zamestnávateľa. Momentálne to vidím na 60:40 v prospech jeho odchodu do Číny. Teraz sa chystajú rokovania Marekovho manažéra Juraja Vengloša s prezidentom klubu!“ spresnil Richard Hamšík.

Marek Hamšík sa takisto vyjadril k odchodu: „Verili sme, že v tomto roku by sme mohli konečne získať scudetto. Som sklamaný, že nám opäť titul ušiel. Mrzí ma to kvôli našim skvelým fanúšikom, ktorí by si tento triumf zaslúžili. Ďakujem im za veľkú podporu. Tomuto cieľu som venoval roky všetky svoje sily. Možno teraz prichádza obdobie, keď sa naše cesty rozídu. Rád by som skúsil ešte niečo nové…“