Buffon o rozhodcovi: „Radšej seďte v hľadisku, pite Sprite a jedzte čipsy!“

Brankár Juventusu Gigi Buffon v rozhovore po vyradení svojho Juventusu po spornej penalte v poslednej minúte zápasu s Realom Madrid poriadne penil na rozhodcu:

„Viem, že rozhodca videl, čo videl, ale určite to bola sporná udalosť. Nejasná. A sporný incident v 93. minúte s tým, že nám bola v prvom zápase odopretá jasná penalta, nemôžete ohodnotiť takto. Tím dal do toho všetko, avšak ľudská bytosť nemôže zničiť sny týmto spôsobom v nadstavenom čase a v tak spornej situácii, (Aby ste niečo také odpískali) Očividne nemôžete mať v hrudi srdce, ale odpadkový kôš. Okrem toho, ak nemáte guráž chodiť po ihrisku, ako je toto, na takomto štadióne, radšej seďte v hľadisku s vašou manželkou, vašimi deťmi, pite Sprite a jedzte čipsy. Nemôžete zničiť tímu sny. Mohol som povedať rozhodcovi v tej chvíli čokoľvek, ale mal pochopiť stupeň katastrofy, ktorú spôsobil. Ak sa neviete vysporiadať s tlakom a nemáte guráž urobiť rozhodnutie, potom by ste mali radšej sedieť v hľadisku a jesť vaše čipsy.”

“Real Madrid si zaslúžil v dvojzápase postúpiť. Prajem im všetko najlepšie a vždy bola pre mňa česť čeliť tomuto klubu. Ale objektívne, dnes sme si zaslúžili ísť aspoň do predĺženia!”

“Keď sme nastúpili, boli sme si dobre vedomí, že máme asi 0,0000005 % šancu dokázať to. Ale som naozaj hrdý na to, že som súčasťou tímu, ktorý hrá takto, tvrdo pracuje a dá zo seba všetko. Som hrdý na to, že som s touto skupinou mužov. Samozrejme, som sklamaný a nahnevaný,”

„Neviem, či to bola moja rozlúčka s touto súťažou, ale ktoré dieťa nesnívalo o tom, že kariéru v Európe ukončí práve na Bernabéu?“ povedal 40-ročný gólman Gianluigu Buffon.

https://www.youtube.com/watch?v=8LUJ_zNpdUQ

zdroj: sportovymagazin.sk youtube.com